A közelmúltban három gyógyszergyár (Pfizer & BioNTech, Moderna, Astra Zeneca) bejelentette, hogy kifejlesztették és sikeresen tesztelték a 90% feletti hatékonyságú COVID-19 oltóanyagokat. Változnak-e a COVID-19 vakcinák (Pfizer) tárolási és szállítási körülményei a ma használt vakcinákhoz képest? Igen. A legfontosabb változás az a hőmérséklet, amelyben az oltást tárolni kell. A ma alkalmazott vakcinákkal ellentétben az új, mRNS-alapú COVID 19 vakcinákat nagyon alacsony hőmérsékleten, -90 és -60 ° C között kell tartani. Felolvasztás után az oltóanyagok 2 – 8°C-on legfeljebb öt napig (120 órán át) tárolhatók.

Kihívások

2021-ben a szakértők arra számítanak, hogy a gyógyszergyárak körülbelül 10 milliárd COVID-19 vakcinát állítanak elő, és a hideg láncnak képesnek kell lennie kezelni ezt a hatalmas növekedést a többi oltások mellett, amelyeket már minden évben el kell osztani.

Ezenkívül azoknak a logisztikai vállalatoknak, kórházaknak és egészségügyi intézményeknek, ahol az oltásokat elvégzik, át kell alakítaniuk a hideg láncot, hogy a COVID-19 vakcinákat mélyhűtött állapotban szállítsák és tárolják: -80 és -30° C között, vakcina típusától függően.

„Olyan oltóanyagról beszélünk, amelyet mínusz 70 vagy 80-nál kell tárolni. Ez óriási logisztikai kérdés nemcsak az Egyesült Államokban, hanem a nyugati világon kívül is. Nagy orvosi központ vagyunk azonban nincs ilyen tároló kapacitásunk. Ez mindenkire igaz lesz. Ez egy óriási logisztikai akadály.”

Dr. Gregory Poland, a Mayo Klinika virológusa és vakcinakutatója.

Jelenleg sok vállalat készül a közelgő kihívásokra. Például a UPS óriási fagyasztó gazdaságokat épít ki, hogy gyorsan el tudja végezni a vakcinák szállítását az egész világon. Az Egyesült Államokban és Hollandiában épülő létesítményekben összesen 600 mélyhűtő kap helyet, amelyek mindegyikében 48 000 oltóüveg található.

Hogyan szerveződik a COVID-19 mRNA vakcinák tipikus hideglánca?

  1. A vakcinák száraz jéggel feltöltött hideg dobozokban érkeznek a gyógyszergyárból egy adott országba. A szárazjég -80°C körüli hőmérsékletet biztosít

A vakcinákat száraz jéggel töltött hideg dobozokban szállítják (forrás: Twitter, Kancelaria Premiera RP)

Minden országban az oltóanyagokat az elosztóközpontokban és az alacsony hőmérsékletű fagyasztókban tárolják, -90 és -60°C között.


A Pfizer vakcinákat speciális fagyasztókban -90 és -60 C közötti hőmérsékleten tárolják


A hőmérséklet-érzékelőt egy speciális ellenőrző lyukon keresztül helyezzük a fagyasztóba. Ez biztosítja a maximális tömítést és nem befolyásolja a készülék működését

  1. A vakcinákat kórházak és klinikák között osztják szét, ahol beoltják az embereket. A szállítás során az oltóanyagokat száraz jéggel töltött hideg dobozokban (-80° C) tartják
  2. Miután megérkezett a kórházba / klinikára, az oltóanyag normál hűtőszekrényben (2–8°C) legfeljebb öt napig (120 órán át) tárolható

Hogyan lehet ellenőrizni a COVID-19 vakcinák hőmérsékletét?

Az Efento alacsony hőmérsékletű vezeték nélküli érzékelőket kínál, amelyek akár -200°C hőmérsékletet is képesek figyelni. A naplózók Pt1000 érzékelőn alapulnak, amelyek kiváló pontosságot nyújtanak a mély fagyasztási hőmérsékleten. Az érzékelő tipikus pontossága -80°C-on +/- 0,2 ° C. Az érzékelő szondákat teflonréteg borítja, amely a szélsőséges hőmérséklet hosszú távú hatása ellen biztosítja azokat. Az Efento vezeték nélküli alacsony hőmérséklet-érzékelő az összes Efento szoftveralkalmazással működik, beleértve az Efento Cloud és az Efento mobilalkalmazásokat is, amelyek lehetővé teszik az ügyfelek számára, hogy mind a szállítási, mind a tárolási körülményeket figyelemmel kísérjék.

efento alacsony sensor

Efento vezeték nélküli alacsony hőmérséklet érzékelő
 

Miután egy vakcina megérkezett egy kórházba / klinikára, 2-8°C-on legfeljebb öt napig tárolható. Ebben az esetben egy szokásos hőmérséklet-érzékelő használható a vakcina hőmérsékletének ellenőrzésére. Az Efento hőmérséklet-érzékelők az összes Efento szoftveralkalmazással működnek, beleértve az Efento Cloud és az Efento mobilalkalmazásokat is, amelyek lehetővé teszik az ügyfelek számára, hogy mind a szállítási, mind a tárolási körülményeket folyamatosan figyelemmel kísérjék.

Efento Cloud

A vezeték nélküli érzékelő adatai az Efento Cloud platformon tárolhatók. Ez egy IoT platform, amely lehetővé teszi az érzékelők adatainak összegyűjtését, elemzését és vizualizálását, azokból jelentések generálását és a felhasználók értesítését, ha az érzékelők által mért értékek a biztonságos tartományon kívül esnek. Az Efento Cloud az összes Efento érzékelővel működik, függetlenül attól, hogy milyen kommunikációs technológiát használnak. A Platform egy RESTful API-t kínál, amely felhasználható bármely harmadik fél szoftverével történő integrálásához. A felhasználók webböngészőn vagy mobilalkalmazáson keresztül férhetnek hozzá az Efento Cloud-hoz.

Az Efento érzékelők elküldik az adatokat az Efento Cloud platformra, ahol azokat tárolják és elemzik

Kalibrációs tanúsítványok

Az Efento számos ILAC akkreditált kalibráló laboratóriummal működik együtt. Ez lehetővé teszi számunkra, hogy kalibrációs tanúsítványokat nyújtsunk az ügyfeleknek, amelyek megerősítik az érzékelők pontosságát alacsony hőmérsékleten. Ezt a nemzetközi / nemzeti előírások előírják a hideglánc-ellenőrző rendszer megfelelő működésének megerősítése érdekében. Tudjon meg többet a kalibrálási tanúsításról tudásbázisunkban.